Anasayfa
        Biyografi
        Özgeçmiş
        Ödüller
        Konuk Defteri
 

Kozan Belediyesi
Kozan Haber Gazetesi
Ahmet Emre Bilgili
Sivas Belediyesi
Beyoğlu Belediyesi
Turizm Gazetesi

 
 
 Aktif Ziyaretçi 2
 Bugün 233
 Toplam 2241247
 Ip 54.196.208.187
 
KAYITLAR  |  DEFTERE YAZ
ahmet erdal
Adana
15 Mart 2019, Cuma
13:36

88.227.44.242
Kazım abi.
Doktor hatası dedik Lexis Arabuluculuk dedin ne güzelsin abim.
Mail: Arabuluculuk@arabuluculuk.com.tr  Web: Www.arabuluculuk.com.tr 
 
ahmet erdal
İstanbul
15 Mart 2019, Cuma
13:29

88.227.44.242
Kazım abi.
Doktor hatası tazminatında git dediğin yer Lexis Arabuluculuk bir haftada par***zı aldık. Allah razı olsun.
Mail: Arabuluculuk@arabuluculuk.com.tr  Web: https://www.arabuluculuk.com.tr 
 
KOZANLI
Diğer
03 Mart 2019, Pazar
04:27

31.223.79.132
SAYIN KAZIM ÖZGAN SİZ Kİ 10 YIL BOYUNCA KOZANA HİZMET YAPTINIZ.AMA NE HİKMETSE SON 5 SENEDİR MUSA ÖZTÜRK NE YAPTI.ŞİMDİ SİZİ ELEŞTİRİYOR.SİZ KAFANIZA TAKMAYIN MEYVE VEREN AĞACI TAŞLARLARMIŞ.SİZ DOĞRU YOLDASINIZ.HEM MUSA ÖZTÜRK HEMDE NİHAT ATLI SİZİ ELEŞTİRİYOR.NEDEN ACABA...
   
 
KÖPRÜNÜN MİMARI KİM?
Diğer
20 Şubat 2019, Çarşamba
17:37

195.175.63.66
Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü'nce restorasyon ihalesi gerçekleştirilen 70 metre ve 9 kemerli köprünün yapımı için 1 milyon 174 bin 734 lira harcanacağı bildirildi.

Restorasyon çalışmasını yürüten firma yetkilileri, Adana Taşköprü ile aynı mimari özelliğe sahip eserin restorasyonuna 20 personelle başladıklarını ve 6 ayda tamamlamayı hedeflediklerini belirtti.

Yetkililer, çalışma boyunca trafiğe kapanacak köprünün her iki tarafına sonradan eklenen yaya kaldırımı ve demir korkulukların söküleceğini, köprü üzerinden geçirilen su borularının da kaldırılacağını kaydetti.

Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan da bazı kaynaklarda milattan sonra 325'de yapıldığı bildirilen köprünün ilçedeki en eski tarihi miraslardan olduğunu belirtti.

Köprünün ilçe tanıtımına büyük katkı sağlayacağını ifade eden Özgan, 'Tarihin sessiz tanıkları köprüler, geçmişi günümüze bağlayan, yapıldığı dönemin mimari ve sanatını günümüze taşıyan, geçmiş insanların sosyal yaşantısına tanıklık eden kültür varlıklarımızdır. Restorasyonu tamamlandıktan sonra orjinal hali ile gelecek nesillere aktarılması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz' dedi.

KÖPRÜNÜN MİMARI KAZIM ÖZGAN DEĞİLDİR.

KÖPRÜNÜN TRAFİĞE KAPATILACAĞI BİLGİSİ BELEDİYEDE YOKTU.
   
 
Bünyamin İMEN
Adana
20 Şubat 2019, Çarşamba
09:20

178.246.15.171
Merhaba Kazım Bey. Yıllar yıllar önce seçilme hakkınızı kullandığınızda, eller Mehmet Bey' in başkan olacağına kesin gözüyle bakarken ben size başkanım diye başlayarak bir mesaj göndermiştim. Ve siz başkan olduktan sonra beni aradınız da o zamanlar çocuk yaşta idim çekinip telefonu açm***ştım. Çocuk kalbime başkan olacağınız doğmuştu. Kim bilir içtenlikle yapılan saf kalpli birinin duası Allah tarafından geri çevrilmedi. İçtenlikle dua ediyoruz. İnşallah yine Kozan' a sahip çıkmana Rabbim izin verir.
Mail: bunyaminimen@gmail.com   
 
İbrahim
Diğer
18 Şubat 2019, Pazartesi
03:48

88.255.64.74
Sayin başkanim Rabbim yolunu açik etsin. Kozanli yaptiğin hizmetleri çok özledi. Gecen dönemde senin degerin daha iyi anlaşildi. İnşallah 1 Nisanda o koltukta seni göreceğiz.Saygilar...
Mail: i01273001y@gmail.com   
 
Emine Gültepe
Adana
12 Şubat 2019, Salı
02:21

212.156.114.166
Kozan kararını sağlıklı verecek yürekten inanıyorum ... Hayırlı uğurlu olsun Sn Başkanım. Bu millete yapacağınız daha çok hizmet var Allah'ın izniyle,kaldığınız yerden devam!
Mail: info@ciicekmar.com  Web: www.cicekmar.com/adana-cicek-siparisi 
 
Fethiye Şahin
Adana
07 Şubat 2019, Perşembe
09:47

176.90.11.177
İyi ki geldiniz Kazım Özgan! Senelerce Kozanımıza emek vermiş, Kozan’ı Kozan yapmış, bu zamana kadar başkanlığı süresince doğaya, halka, belediyeye önem vermiş ve dürüstçe bulunduğu konumu yürütmüş başkanımız iyiki geldiniz. Gençler adına ve bir peyzaj mimarı olarak yorumlamam gerekirse.. Kozanda başkanlık yaptığınız süreçlerde kozana özgür ruhu getirdiğinizi hep gördüm. Peyzaj üzerinde her ne kadar değerini bilmeyen insanlar olsa da, kozana yaptığınız yenilikler takdir edilecek derecede. Kalemizi yaşanabilir hale getirdiniz. Parklardaki pis olayları yok edip oturulabilir hale getirdiniz. Eski yapılarımızı restore edip tarihimizi yeniden yaşattınız. Ve daha sayamadığım birçok yeniliği şehrimize getirdiniz. Sizsiz geçen bir dönem de taş üzerine taş bile koyulmadan onca borçla bırakılan bir Kozan ile karşı karşıya kaldık. Kozanda delik deşik olmayan bir yol bile kalmadı. Parklar yine pislik insanların yuvası haline geldi. Akşamları sizin yönetiminiz de kızlarımızın bile özgürce gezebildiği kozanda, yürünmez bir hal aldı sizin olmadığınız bir dönem ile... Kozanı bitiren, Kozanı sadece kendi çıkarları için kullanan ve saltanat sanıp kendi uşaklarına Kozanı parça parça sunan yönetim yerine siz kozana bir umut olarak doğdunuz. Allah yolunuzu açık etsin başkanım. Umuyorum bu seçim bir zafer olarak dönecek bizlere. Sizin sonuna kadar yanınızdayız. SON ÇARE ve TEK ÇARE KAZIM ÖZGAN ! 👏🏻
Mail: Sahinfethiye22@gmail.com   
 
Beka mı? Belediyemi? Cevap: BELEDİYE
Adana
04 Şubat 2019, Pazartesi
19:17

195.175.63.66
Önce başlıkta atıf yapılan konuşmayı hatırlayalım. Geçen hafta MHP Lideri ve Cumhur İttifakı’nın ortağı Dr. Devlet Bahçeli “Beka İçin Milli Karar, Cumhur İçin İstikrar” sloganıyla MHP’nin belediye başkan adaylarını tanıttığı toplantıda şöyle demişti:

“51 ilimizdeki il genel meclislerine daha fazla girelim, daha çok yer alalım arzusundayız. Ancak önümüzdeki seçimde bizim için beka her şeyin önünde ve üstündedir. Beka yoksa belediye taş yığını, beton yıkıntısıdır. Beka yoksa yani var oluşumuz hücum ve hüsrana uğr***şsa, ne yapalım belediyeyi, nasıl yapalım siyaseti? Malum zillet korosu hep bir ağızdan soruyor, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin bekayla ne ilgisi varmış?...Hem belediye hem de beka diyor, tarihi ittifakımızı koruyoruz. İlle de bir tercih yapacak olursak on defa, bin defa, on bin defa beka diyeceğimi de herkesin bilmesini istiyorum.”

İddialı cümleler.

Ama hala bir yerel seçimle bek***z arasında nasıl bir ilişki olduğunu Cumhur İttifakı sözcüleri ikna edici argümanlarla açıklayabilmiş değil.

Şimdiye kadar verilmiş cevaplar, yeni sistem için bu seçimlerin bir referandum anl***na geldiğinden başlayıp, Münbiç’ten, Fırat’ın doğusundan dolanıyor ve sonunda da hep aynı yere varıyor: “PKK’nın uzantısı HDP” yle başlayan cümlelere...

Yani MHP ve AK Parti sözcülerine göre bu yerel seçimleri bek***z için kritik yapan HDP’nin kayyum atanmış belediyeleri yeniden kazanma ihtimali ve Batı’daki büyükşehirlerde aday çıkarmayarak Millet (orijinal metinlerde Zillet ve İllet diye geçiyor) İttifakı’na destek vermesi...

31 Mart gününe kadar bu tezi sık sık duyacağımız anlaşılıyor.

Yerel seçimlere böyle bakan siyasetçilere göre, mesela stratejik önemi olan bir sınır şehrimizin belediyesinin HDP’nin eline geçip geçmeyeceği herhalde büyük bir beka meselesi olmalı.

Böyle bir durumda MHP lideri Bahçeli’nin dediğini yapmaları yani belediye yerine bin kere beka demeleri beklenirdi.

Ama bin kere böyle demediler.

Iğdır bir serhat şehri.

2014 yerel seçimlerinde şehrin belediyesini yüzde 44 ile o günkü adıyla BDP kazandı. MHP’nin sadece 700 fark önünde. AK Parti ise Iğdır’da yüzde 11’le üçüncü parti olmuştu. Yani seçime MHP ve AK Parti birlikte girseydi, belediyeyi alabilirlerdi.

2018 Haziran seçimlerinde de bu tablo çok değişmedi. Milletvekili seçiminden HDP yüzde 45 ile birinci parti çıktı. MHP yüzde 24 ve AK Parti yüzde 19.5’la onu izledi. Cumhur İttifakı’nin toplam oyu yüzde 44.1 oldu. HDP ile baş başa bir oy.

Iğdır hali hazırda Demokratik Bölgeler Partisi’nin (DBP) elinde, gösterilen aday bu seçime HDP adına girecek.

DBP’nin kayyum atanm***ş tek il belediyesi Iğdır.

Buna gerekçe olarak ildeki etnik tansiyonu gösterenler de var, dönemin AB Bakanı’nın kayyum meselesini Avrupa’ya savunurken, “Her yere atamadık, örgütle ilişkisi olana atadık” derken Iğdır’ı örnek göstermesine yoran da var.

Halbuki DBP, hendek olaylarını başlatan özerklik açıklamalarını yapan partiydi. Amblemini bile İmralı heyetiyle buluşmalarında Öcalan çizmişti.

Yani bir beka kaygısı varsa, Cumhur İttifakı’nı oluşturan partilerin en çok kaygılanması gereken illerin başında gelmekteydi. Yerel seçimlere iki parti birlikte girseler, HDP’den belediyeyi almaları mümkündü.

Peki ne yaptılar? Beka mı dediler yoksa belediye mi?

Cevap başlıktaki gibi oldu; Belediye.

Iğdır’da MHP ve AK Parti seçimlere ittifakla değil, ayrı adaylarla giriyor. Çünkü MHP, son yerel seçimde 700 farkla kaybettiği ilde kendini güçlü hissediyor. AK Parti ise Iğdır siyasetinin ağır topu, altı parti dolaştıktan sonra MHP’den AK Parti’ye gelmiş adayı Adil Aşırım’a ve son Cumhurbaşkanlığı seçiminde MHP’ye yakın oy almış olmasına güveniyor. Yani iki parti de seçimlere beka değil, siyasi hesaplarla hazırlanıyor. Anketlere göre üç adaylı seçimin favorisi ise HDP.

Iğdır, geçen hafta İyi Parti lideri Akşener’in “Mesele bekaysa Iğdır’da birleşin, biz de size destek verelim” çıkışıyla gündeme geldi.

Ama “belediye mi”, “beka mı” sorusuna “belediye” diye cevap verilen tek yer Iğdır da değil.

Komşu il, yine bir serhat, sınır şehri olan Ağrı.

Ağrı’da 2014 seçimlerinde başkanlığı yüzde 51 ile BDP adayı Sırrı Sakık kazanmıştı. Özerklik ilanı, hendek olayı olmamasına rağmen 2017’de Sakık görevden alındı ve yerine Vali kayyum olarak atandı.

2018 Haziran seçimlerinde sandıktan yüzde 63.6 oranında HDP çıktı. Onu yüzde 28 ile AK Parti, yüzde 2.3 ile MHP izledi.

AK Parti, Ağrı’da seçime popüler bir isimle giriyor: Savcı Sayan. Canlı bir kampanya yapıyor, anketlerde HDP ile başa baş görünüyor. Sonucu belki bir kaç yüz oy belirleyecek. Ama kayyum tarafından yönetilen bu sınır şehrinde de MHP “beka” değil, “belediye” dedi ve kendi adaylarıyla yarışa girdi.

Sadece il merkezinde değil, Diyadin, Doğubeyazıt, Tutak gibi kayyum atanmış, HDP’nin yerel seçimin yine favorisi olduğu Ağrı’nın ilçelerinde de AK Parti ve MHP ayrı adaylar gösterdiler. Buralarda fark büyük. Ama örneğin şu anda AK Partili bir belediyesi olan Patnos’da 2018 genel seçim sonuçlarına göre HDP önde ve yarış HDP ile AK Parti arasında geçecek. Ama Patnos’un bu “beka meselesi” bile MHP’nin burada ayrı bir aday göstermesini engellememiş.

Aynı durumda olan yani AK Partili belediyelerin yönettiği ama son Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları ve Diyarbakır merkezli araştırma şirketi Rawest’in yerel seçim anketlerine göre HDP’nin önde göründüğü Bitlis’in Tatvan, Batman’ın Kozluk, Siirt’in Kurtalan ve Kars’ın Kağızman ilçelerinde de seçimlere MHP ayrı adaylarla giriyor.

2014 yerel seçimlerinde BDP’nin sadece 750 oy farkla AK Parti’den belediyeyi aldığı, yine bugün kayyumla yönetilen Bitlis’te de durum benzer.

2018 Haziran seçimlerine göre AK Parti 49.4, HDP 33.9 oy aldı. MHP’nin oyu ise yüzde 4. 2014 yerel seçimlerinde sonucu Hüda-Par’ın aday göstermesi belirlemişti. 31 Mart seçimlerinde de Saadet’in adayı benzer bir rol oynayacak. Yine Rawest’in anketlerine göre Bitlis’te AK Parti-HDP arasında 2-3 puanlık fark var. Yani şehirde sonucu MHP belirleyebilir. Ama Bitlis’te de MHP bunu “beka meselesi” olarak görmedi ve kendi adayını gösterdi. Yine kayyumlarla yönetilen Güroymak, Mutki, Hizan ilçelerinde de.

Yine kıran kırana bir seçim yarışının geçeceği Muş’ta da Cumhur İttifakı yok. 2014 seçimlerinde yüzde 48’e yüzde 40’la AK Parti’nin BDP’nin önünde yine az farkla belediyeyi aldığı şehirde 2018 Haziran seçimlerinde tablo değişti. Artık HDP yüzde 55.6, AK Parti yüzde 32. HDP’nin 31 Mart seçimlerindeki iddialı adayı Sırrı Sakık. Fakat MHP de iddialı bir adayla seçime giriyor. 1999’da Muş’ta MHP adayı olarak seçimi kazanmış eski başkanla. Yani halen AK Parti’nin elinde olan Muş Belediyesi, AK Parti, MHP, HDP arasında bir seçim yarışına sahne olacak. Çünkü partiler Muş’ta da “beka” değil, “belediye”yi istiyor.

Milliyetçi bir parti olarak MHP’nin hassas olması beklenen Türklerin Anadolu’ya girdiği Malazgirt’te, Anadolu’da Türklerin en eski yerleşim yeri olan Ahlat’ta da Cumhur İttifakı yok. Özellikle yine Akşener’in “birleşin, destekleyelim” dediği Ahlat’ta, AK Parti 2014 seçimlerinde belediyeyi BDP’nin sadece 300 oy önünde kazanmıştı. İlçede 2018 seçimlerinde HDP yüzde 49’la birinci oldu. AK Parti yüzde 35, MHP yüzde 8 oy aldı. Belediye seçimin olacağı ilçe merkezinde AK Parti daha güçlü. Seçim başa baş geçecek. Ama Cumhurbaşkanlığı Kışlık Sarayı yapılması planlanan Ahlat gibi milliyetçiler için sembolik bir ilçede de partiler “beka” değil, “belediye” diyorlar.

Örnekler çoğaltılabilir. AK Parti ve MHP, halen kayyumlarla yönetilen 81 il, ilçe ve beldenin 27’sinde seçimlere ittifakla değil, kendi adaylarıyla giriyor.

Bu ilçeler arasında hendek olaylarının yaşandığı Şemdinli, Yüksekova, Cizre, Uludere, Silopi, Beytüşşebap gibi merkezler de var.

Diyarbakır, Mardin, Urfa, Van gibi büyükşehirler ve ilçelerinde ise iki parti ittifakla seçimlere girecek.

İki partinin adı duyulm***ş sosyalist partilerden az oy aldığı Tunceli’de de ittifak yok. Yine sınır şehri Kars’ta AK Parti ve MHP seçime ayrı ayrı giriyor. Sandıktan bek***zı tehdit ettikleri” söylenen HDP de Millet İttifakı da çıkabilir.

Yani Bahçeli’nin söylediği gibi AK Parti ve MHP, “belediye mi beka mı” sorusuna bin kere olmasa da pek çok kez “belediye” diye cevap vermiş.

Seçimlere nerelerde ittifakla, nerelerde kendi adaylarıyla gireceklerine de beka hesabıyla değil, makul siyasi hesaplarla karar vermişler.

Belediyeleri kazanmak, oylarını artırmak, il genel Meclis’lerinde oy alabilmek, yerel dengeleri korumak gibi partiler için gayet doğal olan kaygıları gözetmişler.

Sorun zaten bu kaygıları gözetmelerinde değil, tablo ve tercihler başka türlüyken bir yerel seçimi beka seçimi olarak sunmakta.

Ama yine de beka mı belediye mi sorusuna bir cevap vermek gerekebilir.

Büyük yıkımlara neden olabilecek depremlere hazırlık, pek çok sorunun kökeni olan göçe karşı şehirlerin yaşanılır hale getirilmesi, toplumun fiziki ve ruhi sağlığını doğrudan ilgilendiren su, ulaşım, yeşil alan gibi meselelerin çözülmesi, kamunun sınırlı kaynaklarının akraba, dost, yandaş, yoldaşa dağıtılmadan verimli kullanılması bir ülke için elbette beka meseleleridir. Hem de afaki, hamasi değil, sahici beka meseleleri bunlar.

Bunlarla ilgili çözüm ve önerilerinizi de bin kere ve bağırarak değil, bir kere ve sakince anlatmanız yeterli...
   
 
Esra Gümüş
Diğer
17 Ocak 2019, Perşembe
03:21

46.155.236.215
Kozan kararını sağlıklı verecek yürekten inanıyorum ... Hayırlı uğurlu olsun Sn Başkanım. Bu millete yapacağınız daha çok hizmet var Allah'ın izniyle,kaldığınız yerden devam!
   
 

Toplam Kayıt Sayısı: 710 Toplam Sayfa Sayısı: 71
1. 2. 3. 4. 5. . . . 69. 70. 71. [»] [»»] 

Ödüller  |  Fotoğraflar  |  Video  |  Konuk Defteri  |  Haberler
 Mimar Kazım Özgan Kişisel Web Sitesi   © 2007-2015 Tüm hakkı saklıdır.       E-Posta: kazimozgan@kazimozgan.com Site Tasarım & Yazılım: