Anasayfa
        Biyografi
        Özgeçmiş
        Ödüller
        Konuk Defteri
 

Kozan Belediyesi
Kozan Haber Gazetesi
Ahmet Emre Bilgili
Sivas Belediyesi
Beyoğlu Belediyesi
Turizm Gazetesi

 
 
 Aktif Ziyaretçi 1
 Bugün 140
 Toplam 2290664
 Ip 3.90.207.89
 
Sivas’a ‘Hobbit’ köyü kuruluyor
Sivas Belediyesi, 'Hobbit' karakterlerinin yaşadığı evlerden esinlenerek başladığı yamaç evleri projesine devam ediyor.


Ünlü sinema yıldızı Peter Jackson tarafından sinemaya uyarlanan film olarak çekilen ’Yüzüklerin Efendisi’ ve ’Hobbit’ filmi serilerinde yer alan ve Hobbit karakterlerinin yaşadığı küçük tepeler içine gömülen evlerden esinlenen Sivas Belediyesi, kent merkezine 5 kilometre uzaklıkta bulunan Paşabahçe Piknik ve Mesire Alanı’na benzeri evler inşasına devam ediyor.

Konu hakkında bilgi veren Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Mimar Kazım Özgan, 2 Cücelerin yaşadığı evlerin büyüklüğündeki yamaç evleri, henüz yapım aşamasında olmasına rağmen büyük ilgi gördüğünü belirtti. Özgan, 1+1 olarak inşa edilen 65 metrekarelik yamaç evlerinde mutfak, banyo, tuvalet ve yatak odası bulunduğunu ve Sivas Belediyesi olarak ilerleyen günlerde bu evlerin sayısını 100’e kadar çıkarmayı hedeflediklerini belirtti.

Yamaç evlerini yerinde gezen Başkan Yardımcısı Mimar Kazım Özgan ve Mimar Zehra Özgan hobbit köyünü yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunup eksikliklerin giderilmesi için gerekli çalışmaları başlattılar.


Haberin tarihi: 01.08.2015 00:46:05   |   Okunma sayısı: 1170

Ödüller  |  Fotoğraflar  |  Video  |  Konuk Defteri  |  Haberler
 Mimar Kazım Özgan Kişisel Web Sitesi   © 2007-2015 Tüm hakkı saklıdır.       E-Posta: kazimozgan@kazimozgan.com Site Tasarım & Yazılım: