Anasayfa
        Biyografi
        Özgeçmiş
        Ödüller
        Konuk Defteri
 

Kozan Belediyesi
Kozan Haber Gazetesi
Ahmet Emre Bilgili
Sivas Belediyesi
Beyoğlu Belediyesi
Turizm Gazetesi

 
 
 Aktif Ziyaretçi 1
 Bugün 142
 Toplam 2241156
 Ip 54.196.208.187
 
Başkan Özgan memurlar ile bir araya geldi
Belediye Başkanı Mimar Kazım Özgan Kozan Belediyesi’nde görev yapan memurlar ile SODES Düşler Alemi’nde bir araya geldi.


Belediye Başkanı Mimar Kazım Özgan Kozan Belediyesi’nde görev yapan memurlar ile SODES Düşler Alemi’nde bir araya geldi.

Programda personelin isteklerini dinleyen Başkan Özgan birlik ve beraberlik mesajları verdi. Toplantıda Başkan Özgan; “Bu oturduğumuz bina bir zamanlar sarhoşların cirit attığı yerdi. Eskiden burada silahlı çatışmalar çıkardı. Ama şimdi tüm Kozan halkı burada düğün yapabiliyor ve yemek yiyebiliyor. Burası sizlerin desteği ile bu hale geldi. Allah korusun kurt ve kuş gelirse burayı yeniden eski haline getirir. Mezbahaneyi hatırlar mısınız orada fareler geziyordu. Ama artık o günler halkımızın desteği ile geride kaldı” dedi.

Kozan’ın daha önce ulusal basında dilencilik ve cinayet haberleri ile anıldığını hatırlatan Başkan Özgan; “ Biz Başbakanımızdan Türkiye ilçeler bazında birincilik ödülü aldık. Bu birinciliğin mimarı Kozan halkıdır. Bu gururu biz Kozanlılar olarak yaşadık. Başbakan tüm bakanların ve belediye başkanlarının önünde bize birincilik ödülünü verdi. Ama daha önce Kozan sürekli dilencilik ve cinayet haberleri ile gündeme geliyordu. Özellikle ulusal basında Kozan kötü anılıyordu. Yine 2004 yılına kadar biz bu tarzda haberleri çok gördük ama artık o günler geride kaldı. Geçtiğimiz aylarda Sayın Başbakanımız ilçemize gelerek belediye binamızı ziyaret etti. Türkiye tarihinde ilk defa bir başbakan belediye binamızı ziyaret ediyor ve ilçemizin caddelerini yürüyerek gezip, Hoşkadem Camimizde namaz kılıyor. Başbakan bir yerde miting saati başlamasına rağmen hala Kozan’da geziyor.  Sayın Başbakan bu şekilde bir Çanakkale’yi ziyaret etmiş birde bizim ilçemizi” diye kaydetti.

Personellerini hiçbir zaman ezdirmediğini hatırlatan ve halkına verdiği sözlerin dışında ilçeye çok sayıda sosyal tesis kazandırdıklarını belirten Belediye Başkanı Mimar Kazım Özgan; “Daha önce SODES Düşler Alemi’nin ve Kale Şelale’nin sözünü vermemiştik halkımıza ama biz bu tesisleri ilçemize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ben personellerimi hiçbir zaman bir belediye meclis üyesine veya bir parti üyesine ezdirmedim. Bana son defa oy kullanacaksınız ve son defa Beraber çalışacağız. Atatürk Parkı’nın devamını bitireceğiz ve ilçemize yeni bir belediye binası kazandıracağız. Daha önce belediye binasını yapmadım. Sebebi ise ilçemizde alt yapı ve yol sorunu varken biz belediye sarayı düşünemezdik. Bunu başbakanımıza da söyledim.” dedi.

 AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Abdullah Torun’un adam gibi adam olduğunu ve kendisinin Torun’a Adana’ya gerçekleştireceği hizmetler noktasında kefil olduğunu ifade eden Başkan Özgan; “Yine Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Adayımız Sayın Abdullah Torun Beyefendi ilçemizdeki TOKİ konutlarının mimarıdır. Kendisi hizmet adamıdır. Kendisi adam gibi adamdır ben kendisine kefilim. Elimizi vicdanımıza koyarak tercihimizi yapalım. Ben sizlerden ve sevdiklerinizden oyunuzu istiyorum” şeklinde konuşmalarına son verdi.

Kozan Belediyesi’nin çalışmalarının Adana’da büyük yer aldığını hatırlatan Memur Sen Adana İl Başkanı Muhammet Erdoğan; “Kozan Belediyesi çalışmaları ile Adana’da öne çıkmış bir belediyedir. Sizler içinde yaşadığınız için belki ilçedeki gelişmeleri göremiyor olabilirsiniz ama bizler dışarıdan ilçedeki değişimleri çok iyi görüyoruz. İnşallah Mart ayından sonra Büyükşehir Belediyesi ile daha iyi desteklemeler ile çalışmalarını daha iyi sürdürecektir belediyemiz Kazım Başkanımızın ilçemize hizmetleri ile gelecekte daha iyi katkılar sağlayacağını düşünüyoruz. Çalışmalarında başarılar diliyoruz. Hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum tekrar hayırlı olsun” diye kaydetti.

Programda AK Parti İlçe Başkanı Av. Yusuf Bilgili, Memur Sen Kozan İlçe Temsilcisi Zekeriya Büyümez, Belediye Başkan Yardımcıları Gökhan Söğüt ve Zehra Özgan ile birim müdürleri ve memurların bir kısmı birer teşekkür konuşması yaparak istek ve temennilerini ilettiler.

Program toplu hatıra fotoğrafı çekilmesi ile son buldu.


Haberin tarihi: 23.12.2013 12:52:59   |   Okunma sayısı: 790

Ödüller  |  Fotoğraflar  |  Video  |  Konuk Defteri  |  Haberler
 Mimar Kazım Özgan Kişisel Web Sitesi   © 2007-2015 Tüm hakkı saklıdır.       E-Posta: kazimozgan@kazimozgan.com Site Tasarım & Yazılım: