Anasayfa
        Biyografi
        Özgeçmiş
        Ödüller
        Konuk Defteri
 

Kozan Belediyesi
Kozan Haber Gazetesi
Ahmet Emre Bilgili
Sivas Belediyesi
Beyoğlu Belediyesi
Turizm Gazetesi

 
 
 Aktif Ziyaretçi 2
 Bugün 236
 Toplam 2241250
 Ip 54.196.208.187
 
Faydalı, Çokak köylerinden coşkulu karşılama
Ev, esnaf ve köy ziyaretlerini sürdüren Başkan Özgan geçtiğimiz hafta sonu Faydalı, Çokak Köylerinin yanı sıra Çukurköprü’yü ziyaret etti.


Başkan Özgan’a, Faydalı, Çokak köylerinden coşkulu karşılama

 

Ev, esnaf ve köy ziyaretlerini sürdüren Kozan Belediye Başkanı Mimar Kazım Özgan geçtiğimiz hafta sonu Faydalı, Çokak Köylerinin yanı sıra Çukurköprü’yü ziyaret etti.

            AK Parti Kozan İlçe Başkanı Av. Yusuf Bilgili, gençlik kolları başkanı, kadın kolları başkanı, belediye meclis üyeleri ve parti ilçe teşkilatının eşlik ettiği ziyaretlerde Başkan Özgan ve beraberindekiler köylü vatandaşlar tarafından ilgi ile karşılandı.

           

BİLGİLİ; “KÖYLÜNÜN İÇME SUYU FİYATI DÖRTTE BİRE DÜŞECEK”

            Ziyaretlerde AK Parti hükümetinin ülke geneli ve ilçedeki hizmetlerine değinen AK Parti Kozan İlçe Başkanı Av. Yusuf Bilgili; “Bugünlerde sohbet havasında köylü vatandaşlarımızın sorunlarını dinliyoruz. Seçimden sonra ilçemize bağlı köylerimiz Kozan’ın Mahallesi olacak. 30 Mart 2014 tarihi itibarı ile artık köylerimiz hizmetlerini kaymakamdan, il özel idaresinden değil artık bağlı bulundukları belediyelerden ve büyükşehir belediyelerinden alacaklar. Köy içi mahallelerin yetkisi ilçe belediyesinde. Köylerimizin içme suyu Kozan Belediyesi’nin ilçe merkezinde uyguladığı su fiyatının dörtte biri olacak” dedi.

 

ÖZGAN; “YETKİMİZ OLMAMASINA RAĞMEN KÖYLERİMİZE HİZMET ETTİK”

            Yeni büyükşehir yasasından önce ilçe belediyesi olarak iller bankasından olan gelirlerinin ilçe nüfusuna göre olduğu ve köylere yetkisi olmadığı halde belediye olarak hizmet sunduklarını hatırlatan Kozan Belediye Başkanı Mimar Kazım Özgan; “Biz köylerimizi sadece seçimden seçime değil daha önce de ziyaret ediyor ve köylü vatandaşlarımızın sorunlarına çare arıyorduk. Daha önce köyler sorumluluğumuz dışında olmasına rağmen birçok konuda köylerimize ilaçlama, kum, parke ve daha bir çok konuda yardımcı olduk. Yine Çokak Köyümüze spor aletleri getiriyoruz ve buraya bir park alanı kuracağız. Bu seçim şu açıdan önemli. Bu seçimde Kozan Belediye Başkanı ve Meclis Üyesi ile Büyükşehir Belediye Başkanına oy kullanacaksınız. O açıdan çok ciddi bir seçim olacak. Muhtarı siz seçiyorsunuz, hizmet üretirse devam ettiriyorsunuz üretmez ise seçmiyordunuz. Yine belediye başkanı da aynı olacak” dedi.

           

 “EVLERİNİZİN PLAN VE PROJELERİNİ BİZ YAPACAĞIZ”

            Yeni büyükşehir yasası ile birlikte köylü vatandaşların evlerini plan ve projelerini Kozan Belediyesi olarak hiçbir ücret talep etmeden çizeceklerini kaydeden Başkan Özgan; “Köylülerimiz artık büyükşehir yasası ile seçmiş oldukları belediye başkanından hizmetler noktasında hesap sorabilecekler. Beş yılda bir sandık geliyor. Beş yıl sonra da oy vereceksiniz. Bu aralar seçim yaklaştı ve artık Adana’dan bile gelenler oluyor. Bizler ilçe belediyesi olarak ilaçlamayı biz yapacağız, ara yolları ve sokakları Kozan Belediyesi olarak biz yapacağız. Ana arterler büyükşehir belediyesi, içme suları ASKİ ve Büyükşehir Belediyesine geçecek. Yine kanuna göre sizlerin su fiyatları da ilçe merkezine oranla dörtte bir olacak. Evlerinizin yapımında ciddi bir kolaylık gelecek. Şuan plan ve proje isteniyor yeni bir ev için ama yasada şöyle bir madde var belediye veya büyükşehir belediyesi köyün kültürüne, gelenek ve göreneğine göre plan ve proje hazırlayıp ücretsiz olarak köylüye verir diyor. Bu çok önemli bir şey. Üç dört bin Türk lirasından kurtulacaksınız. Hem de sağlam ve sağlıklı bir eviniz olacak” dedi.

            Çokak Köyü Muhtarı Üzeyir Çürük ve Faydalı Köyü Muhtarı Saim Dağlı’nın katıldığı köy ziyaretlerinde Başkan Özgan vatandaşların isteklerinin bir kısmına anında çözüm üretirken, vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılandı.

 


Haberin tarihi: 22.12.2013 17:51:51   |   Okunma sayısı: 736

Ödüller  |  Fotoğraflar  |  Video  |  Konuk Defteri  |  Haberler
 Mimar Kazım Özgan Kişisel Web Sitesi   © 2007-2015 Tüm hakkı saklıdır.       E-Posta: kazimozgan@kazimozgan.com Site Tasarım & Yazılım: