Anasayfa
        Biyografi
        Özgeçmiş
        Ödüller
        Konuk Defteri
 

Kozan Belediyesi
Kozan Haber Gazetesi
Ahmet Emre Bilgili
Sivas Belediyesi
Beyoğlu Belediyesi
Turizm Gazetesi

 
 
 Aktif Ziyaretçi 1
 Bugün 193
 Toplam 2241207
 Ip 54.196.208.187
 
“Kur’an’da insan tipleri” konulu konferans
Belediyesi ve Kozan Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü organizasyonu ile “Kur’an’da İnsan Tipleri” konulu konferans düzenlendi.


Belediyesi ve Kozan Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü organizasyonu ile “Kur’an’da İnsan Tipleri” konulu konferans düzenlendi.

            Belediye Sinema Salonunda gerçekleşen Prof. Dr. Orhan Çeker’in vermiş olduğu konferans Kur’an-ı Kerim tilavetinin okunması ile başlayıp Kozan Gençlik Spor ve izcilik Kulübü Başkanı Oğuz Cengiz’in selamlama konuşması ile devam etti.

            Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Kozan Belediye Başkanı Mimar Kazım Özgan; “Böyle güzel bir akşamda güzel bir konferans izleyeceğiz. Emeği geçen ve katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

            Program Prof. Dr. Orhan Çekül’ün “Kur’an’da İnsan Tipleri” konulu konferansı ile devam etti. Çeker; “"Kur'an'da insan tipleri derken acaba Rab'bimiz Kur'an'da bize bunları niçin anlatmıştır- Bunun iki tane sebebi vardır. Bunlardan birincisi, kendimizi Kur'an da bahsedilen insan tiplerine vurarak, onlarla ölçerek, biz acaba hangi tipe benziyoruz- Eğer Rab'bimizin kendisinden razı olduğu tiplere benziyorsak, bu huyları devam ettirerek hatta geliştirerek bunu sürdürmemiz gerekiyor. Bunlardan ikincisi ise, karşılaştığımız insanlar acaba toplumda hangi tiplere oturmaktadır ve Rabbim o kimseler hakkında bize neler söylemektedir. Peygamber efendimiz bunlara karşı nasıl davranmıştır ve bizim de bu insanlarla karşılaştığımız zaman onlara karşı muamelemiz nasıl olacaktır, bu konularda Kuran, kitap ve sünnet bize yol gösterecektir.” Dedi.

Prof. Dr. Çeker, ayrıca Kur'an-ı Kerim'de geçen münafık, müşrik ve şeytan tipleri ile bu tiplere ait özelliklerin olduğu insan tipleri hakkında da bilgiler aktardı.

            Kozan Belediyesi ve Kozan Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü organizasyonu ile gerçekleşen “Kur’an’da İnsan Tipleri” konulu konferansı İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Sönmez, ilçe Müftüsü Bilal Başoğlu, AK Parti Kozan İlçe Başkanı Av. Yusuf Bilgili, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, daire amirleri, eğitimciler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.


Haberin tarihi: 16.12.2013 09:40:32   |   Okunma sayısı: 721

Ödüller  |  Fotoğraflar  |  Video  |  Konuk Defteri  |  Haberler
 Mimar Kazım Özgan Kişisel Web Sitesi   © 2007-2015 Tüm hakkı saklıdır.       E-Posta: kazimozgan@kazimozgan.com Site Tasarım & Yazılım: