Anasayfa
        Biyografi
        Özgeçmiş
        Ödüller
        Konuk Defteri
 

Kozan Belediyesi
Kozan Haber Gazetesi
Ahmet Emre Bilgili
Sivas Belediyesi
Beyoğlu Belediyesi
Turizm Gazetesi

 
 
 Aktif Ziyaretçi 2
 Bugün 237
 Toplam 2241251
 Ip 54.196.208.187
 
Dizilere Osmanlı tokadı
Kozan Belediyesi Kültür hizmetleri kapsamında 'Gözyaşı Geceleri Osmanlı' isimli bir etkinlik düzenlendi.


Kozan Belediyesi Kültür hizmetleri kapsamında 'Gözyaşı Geceleri Osmanlı' isimli bir etkinlik düzenlendi.

            Yönetmenliğini ve başrolünü Haşim Ötken'in üstlendiği etkinlikte, Osmanlı’nın kuruluşundan yıkılışına kadar sürede İstanbul’un fethi gibi önemli olaylar canlandırıldı. Özel ışık teknikleri ve ses efektleri ile salondakileri büyüleyen gösteride, bazı TV dizilerine atıfta bulunularak Osmanlı padişahlarının aşağılandığı, zevkine ve hareme düşkün olarak canlandırıldığı, bu dizilerin özellikle gençleri Osmanlı hakkında yanlış bilgilendirdiği anlatıldı. Yaklaşık 2,5 saat süren etkinlikte davetliler gözyaşlarına hâkim olamadı. Program sonunda Kozan Belediyesi adına Belediye Başkan yardımcısı Zehra Özgan, yönetmen Haşim Ökten’e plaket takdim etti. Tüm ekibe teşekkür eden Özgan; “Muhteşem Yüzyılın doğru olanını burada canlandırdınız. Bu vesile ile tüm ekibe teşekkür ediyorum” dedi.

            Kozan Belediye Başkanı Mimar Kazım Özgan dizi filmlere atıfta bulunarak, “Televizyondaki muhteşem yüzyıl sahtesiydi. Bu ise gerçeği. Teşekkür ederim”  diye konuştu.

            Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programa, İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Erişir, ADD Kozan Şube Başkanı Av. Zihni Çubukçu, Memur Sen Kozan İlçe Temsilcisi Zekeriya Büyümez, Diyanet Sen Kozan İlçe Temsilcisi Yusuf Kaplan, AK Parti Kozan ilçe Kadın Kollarlı Başkanı Yurdagül Boyraz katıldı ve AK Parti Kozan ilçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Kurtaran katıldı.


Haberin tarihi: 05.12.2013 16:19:48   |   Okunma sayısı: 825

Ödüller  |  Fotoğraflar  |  Video  |  Konuk Defteri  |  Haberler
 Mimar Kazım Özgan Kişisel Web Sitesi   © 2007-2015 Tüm hakkı saklıdır.       E-Posta: kazimozgan@kazimozgan.com Site Tasarım & Yazılım: