Anasayfa
        Biyografi
        Özgeçmiş
        Ödüller
        Konuk Defteri
 

Kozan Belediyesi
Kozan Haber Gazetesi
Ahmet Emre Bilgili
Sivas Belediyesi
Beyoğlu Belediyesi
Turizm Gazetesi

 
 
 Aktif Ziyaretçi 1
 Bugün 18
 Toplam 2312861
 Ip 3.92.28.84
 
5000 kişilik cami yararına kermes
Kozan İlçe Müftülüğü tarafından inşaatı devam eden Hoca Ahmet Yesevi Camii inşaatı yararına cami içerisinde kermes etkinliği düzenlendi.


Kozan İlçe Müftülüğü tarafından inşaatı devam eden ilçenin en büyük camilerinden 5000 kişilik Hoca Ahmet Yesevi Camii inşaatı yararına cami içerisinde kermes etkinliği düzenlendi.

            Açılışını Kozan Kaymakamı İzzettin Sevgili, Belediye Başkanı Mimar Kazım Özgan, İlçe Emniyet Müdürü Sabit Akın Zaimoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Sönmez, İlçe Müftü Vekili İbrahim Öztürk, Belediye Başkan Yardımcısı Zehra Özgan, Hoşkadem Cami İmam Hatibi Abdurrahman Yılmaz ve beraberindekilerin gerçekleştirdiği kermesin açılış konuşmasını yapan İlçe Müftü Vekili İbrahim Öztürk; “ Hoca Ahmet Yesevi Camimizin inşaatının tamamlanması için hanım kardeşlerimizin yapmış olduğu ürünlerin yer aldığı kermesimizin açılışında bulunuyoruz. Hoca Ahmet Yesevi gibi değerli bir bilim adamımızın adının verildiği ilçemizin en büyük camiini bu katkılarla ramazan ayına yetiştirip açılışını yapmayı hedeflemekteyiz. Camimize katkıda bulunan herkesten Allah razı olsun. Kermesimizin ilçemize ve tüm insanlığa hayırlara vesile olmasını diyorum” dedi.

Başkan Özgan; “Bu mahallemiz yeni bir yapılaşmanın olduğu bir yer olup genç neslimiz mahallemizde oldukça fazla. Mahallemize böyle bir camiinin yapılmasında başından beri emeği geçen herkese teşekkür ediyorum Allah razı olsun. İlçe Müftülüğümüzün düzenlemiş olduğu kermesimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye kaydetti.

Kaymakam Sevgili; “Hayırlı bir işte birbirinizle yarışınız cümlesinden yola çıkarak ülkemize hizmet edelim. Beş bin kişinin aynı anda ibaret edebileceği bu camimizin bu hale gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İlçe Müftülüğümüz tarafından camimiz yararına düzenlenen kermesimizin hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Hoşkadem Camii İmamı Abdurrahman Yılmaz’ın okumuş olduğu duaların ardından kermesin açılışı gerçekleşti.

            Açılış sonrası Kozan İlahi Grubu tarafından ilahiler okundu.


Haberin tarihi: 30.04.2013 10:05:43   |   Okunma sayısı: 915

Ödüller  |  Fotoğraflar  |  Video  |  Konuk Defteri  |  Haberler
 Mimar Kazım Özgan Kişisel Web Sitesi   © 2007-2015 Tüm hakkı saklıdır.       E-Posta: kazimozgan@kazimozgan.com Site Tasarım & Yazılım: