Anasayfa
        Biyografi
        Özgeçmiş
        Ödüller
        Konuk Defteri
 

Kozan Belediyesi
Kozan Haber Gazetesi
Ahmet Emre Bilgili
Sivas Belediyesi
Beyoğlu Belediyesi
Turizm Gazetesi

 
 
 Aktif Ziyaretçi 1
 Bugün 16
 Toplam 2312859
 Ip 3.92.28.84
 
Şener’den sınava hazırlanan öğrencilere çıkış yolu
İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü ve Yusuf Baysal Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği tarafından Tv programı yapımcısı Cihat Şener’in katılımıyla Hayatımız Sınav konulu konferans düzenlendi


Kozan İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü ve Yusuf Baysal Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği tarafından organize edilen ve Tv programı yapımcısı Cihat Şener’in katıldığı “Hayatımız Sınav”konulu konferans düzenlendi.

Kozan Belediyesi Sinema salonunda düzenlenen konferans Okulun son sınıf öğrencileri Yükseköğretime Geçiş Sınavın(YGS)’de yaşanan olumsuzluklar ve öğrencilerin başarısızlığı konusunda konuşma yaparak başladı.

Hayatımız Sınav Programı’nın yapımcısı Cihat Şener, her zor işin bir çıkışının bulunduğunu dile getirirken, Türkiye’de 18 milyon öğrencinin bulunduğunu Bu öğrencilerden 900 bininin üniversiteye alınacağını ifade etti. Şener, “Bu akşam hiç ders çalışmayın. Buradan çıkınca evinize gidin ve aynanın karşısına geçin ve kendinize ‘ben sınavı kazanmayı hak ediyor muyum?’ diye sorun. Bu kendinle sınavla yüzleşmek demektir. Daha sınava yaklaşık 45 gün var. 45 gün büyük bir gün. Her gün bir soru daha yapabilirsiniz. Sınavda yapacağının 10 soru sizi belki de hedefinizdeki üniversiteye götürecektir.” Dedi.  Şener, “İnsanın hayatta 3 noktada yalnız olduğuna da vurgu yapan Cihat Şener, “Doğduğunuzda, öldüğünüzde ve sınavlarda yapayalnızsınız. Büyüyün, büyürsen rahat edersin. Bilmediğin soruyu çözme. Üniversiteyi kazanmak zor bir iştir. Kazanırsan yolun açılır. Kolayı herkes başarır. Önemli olan zoru başarmaktır. Şu kalan günleri iyi değerlendirelim” dedi.  

Programa Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, İlçe Milli Eğitim Müdür Faruk Sönmez, Milli Eğitim Şube Müdürü Olkan Dağlı, Okul Müdürü Hüseyin Haluk Özen, İş adamı Yusuf Baysal ve Ali Baysal ile okulun öğretmen ve öğrencileri katıldı.

Şener, daha öncesinde de Kozan Belediyesi tarafından organize edilen bir programa katılmıştı.


Haberin tarihi: 30.04.2013 10:01:07   |   Okunma sayısı: 919

Ödüller  |  Fotoğraflar  |  Video  |  Konuk Defteri  |  Haberler
 Mimar Kazım Özgan Kişisel Web Sitesi   © 2007-2015 Tüm hakkı saklıdır.       E-Posta: kazimozgan@kazimozgan.com Site Tasarım & Yazılım: