Anasayfa
        Biyografi
        Özgeçmiş
        Ödüller
        Konuk Defteri
 

Kozan Belediyesi
Kozan Haber Gazetesi
Ahmet Emre Bilgili
Sivas Belediyesi
Beyoğlu Belediyesi
Turizm Gazetesi

 
 
 Aktif Ziyaretçi 1
 Bugün 219
 Toplam 2290743
 Ip 3.90.207.89
 
Başkan Özgan’dan Ramazan Mesajı
Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan yayınladığı mesajda tüm İslam aleminin Ramazan ayını kutladı.


Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan yayınladığı mesajda tüm İslam aleminin Ramazan ayını kutladı.

Başkan Özgan, toplumsal dayanışma, paylaşma, kardeşlik ve sevgi bağlarının yoğunluk kazandığı, manevi duyguların arttığı, milletçe birlik ve beraberliğin daha da güçlendiği mübarek Ramazan ayını millet olarak karşılamanın mutluluğu içinde olduklarını kaydetti.

 

Özgan, Ramazan ayında insanlar üzerinde ahlaki ve manevi duyguların çok yoğun olduğunu belirterek, "İnsan, bireysel ve toplumsal hayatında doğruluk, dürüstlük ve adalet değerleri çerçevesinde yaşamayı kendine bir ideal olarak görür. İnsanın bu duygu ve düşünceler doğrultusunda hareket etmeye çalışması da toplumsal hayata olumlu etkiler olarak yansır. Toplum bireylerinin tümünün aynı duygu ve düşünceler doğrultusunda hareket etmesi sosyal hayatın düzenli, huzurlu ve güvenli olmasını sağlar" dedi.

Ramazan ayında birlik beraberlik, yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneğinin sergilendiğini ifade eden Başkan Özgan, "Toplumsal hayatımızda önemli yeri bulunan Ramazan ayı, kaygıların ve sıkıntıların geri plana itildiği, sevginin, saygının ve hoşgörünün pekiştiği, insan ilişkilerinin güçlendiği, umutların canlandığı bir dönemdir. Bu vesileyle, dargınlıkları ve kırgınlıkları unutmalı, birlik ve dayanışmamızı artırmalı, geleceğe inancımızı her koşulda korumalıyız. Tüm Müslümanları ortak düşünce ve değerlerde buluşturan Ramazan'da, barışın ve hoşgörünün sürekli kılınması, toplumun tüm katmanlarında uzlaşma kültürünün yerleşmesi için üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeliyiz. Ramazan'ın anlamını, güzelliğini ve değerini, sayılı Ramazan günleriyle sınırlı tutmayarak hayatın her döneminde ve tüm ilişkilerimizde hatırlamalıyız. Hoşgörü, barış ve kardeşlik ortamının toplumun tüm kesimlerinde oluşmasının sorunlarımızın çözümünde etkili olacağını unutmamalıyız. Bu vesile ile Kozanlı hemşerilerimizin, Türk ve İslam dünyasının Ramazan'larını kutluyor; Ramazan'ın milletimize, ülkemize, dünyamıza ve tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyoruz."

            Özgan sözlerinin sonunda Ramazan ayı boyunca her yıl olduğu gibi bu yılda mahallerde iftar etkinlikleriyle vatandaşlarla bir araya gelmeye devem edeceklerini söyledi.

 


Haberin tarihi: 29.07.2011 17:30:02   |   Okunma sayısı: 1316

Ödüller  |  Fotoğraflar  |  Video  |  Konuk Defteri  |  Haberler
 Mimar Kazım Özgan Kişisel Web Sitesi   © 2007-2015 Tüm hakkı saklıdır.       E-Posta: kazimozgan@kazimozgan.com Site Tasarım & Yazılım: